Oblicz ,ile złotych kosztuje produkty w tej ostatniej ramce.​

Oblicz Ile Złotych Kosztuje Produkty W Tej Ostatniej Ramce class=

Odpowiedź :

MINI Wyjaśnienie:

Pierwszy rząd:

Mamy 3 słoiki dżemu. Całość to 30 zł. By dowiedzieć się ile kosztuje jeden słoik musimy użyć dzielenia:       30 : 3 = 10

Teraz wiemy, że jeden słoik dżemu kosztuje 10 zł.

W drugim okienku mamy 2 słoiki dżemu i opakowanie miodu. Całość kosztuje 24 zł. Wiemy, że jeden słoik kosztuje 10 zł, więc 2 słoiki będą kosztować 20 zł. Od 24 odejmujemy 20 i wychodzi nam cena za jedno opakowanie miodu.             24  - 20 = 4

W ostatnim okienku mamy tylko trzy opakowania miodu. Z poprzedniego okienka wiemy, że jedno opakowanie kosztuje 4 zł, więc by dowiedzieć się ile kosztuje całość musimy pomnożyć ilość opakowań przez kwotę.

3 * 4 = 12

Tak więc w pustym okienku nad opakowaniami wpisujemy 12 zł.

Drugi rząd:

Cztery kostki masła kosztują 20 zł, więc przechodzimy do dzielenia:

20 : 4 = 5

Jedna kostka masła kosztuje 5 zł. W następnym okienku mamy 3 kostki masła i słoik jakiegoś dżemu morelowego. Całość kosztuje 18 zł.

3 * 5 = 15 - tyle zapłacimy za 3 kostki masła

18 - 15 = 3 - tyle kosztuje ten słoik morelowy

W ostatnim okienku mamy 6 słoików, więc mnożymy ich ilość przez cenę, którą odkryliśmy w poprzednim okienku:

6 * 3 = 18

Wpisujemy w puste okienko nad słoikami 18 zł.

Trzeci rząd:

Trzy kabanosy(nie jestem pewna czy to one, ale uznajmy, że tak) kosztują 27 zł. Jeden kabanos będzie kosztował 9 zł, ponieważ 27 : 3 = 9.

W drugim okienku mamy 2 kabanosy i 2 sery, a za całość zapłacono 22 zł.

2 * 9 = 18 - tyle kosztują 2 kabanosy

22 - 18 = 4 - tyle zapłacono za 2 sery

4 : 2 = 2 - a tyle za jeden ser

W ostatnim okienku mamy pięć serów, więc ich ilość mnożymy przez 2 zł.

5 * 2 = 10 - tyle kosztują te sery

W puste okienko nad serami wpisujemy 10.

Zobacz obrazek 10days