Odpowiedź :
Odpowiedź:
Halina Kunicka urodziła się 18 lutego 1938 we Lwowie, w rodzinie Wacława (ur. 18 maja 1906) i Zofii. Po urodzeniu mieszkała w Hoszczy, gdzie jej ojciec, oficer Korpusu Ochrony Pogranicza pełnił funkcję dowódcy plutonu w 1 kompanii Batalionu KOP „Hoszcza”. Podczas wojny obronnej 1939 roku porucznik Wacław Kunicki walczył jako dowódca 1 kompanii ckm w 98 Pułku Piechoty. Po kampanii jego dalsze losy nie są znane[2][3][4][5].
Absolwentka VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. W 1959 ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie pracy magisterskiej pt. Udział prokuratora w procesie prywatnoskargowym[6].
Halina Kunicka młodo wyszła za mąż. Jej mężem został Stanisław (inżynier budownictwa, syn jej wychowawczyni z liceum)[styl do poprawy]. Małżeństwo przetrwało 7 lat. W 1968 wyszła za mąż za Lucjana Kydryńskiego; pozostali małżeństwem aż do jego śmierci w 2006. Ich synem jest Marcin Kydryński, a synową Anna Maria Jopek.
Halina Kunicka była szczególnie popularna w latach 60 XX w. i 70 XX w. Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”, „Gwiazda naszej miłości”.
Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 reprezentowała Polskę w zespole artystów na olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami.
Jej dwanaście płyt, w tym trzy „złote”, zostało sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy.
W 2015 nakładem Wydawnictwa „Otwarte” ukazała się książka pt. Halina Kunicka. Świat nie jest taki zły, którą napisała Kamila Drecka[2][7].
Artystka otrzymała Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015[8].
\2 przykłady piosenek
orkiestry dęte
to były piękne dni
Wyjaśnienie:
Lice na NAJ