Proszę o pomoc daje naj

Proszę O Pomoc Daje Naj class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

5. a) 0,246

   b) 47,5

6. x - kwota za żółtą farbę

   y - kwota za zieloną farbę

   1l - 8,50

   1,4l - x

x = 8,50 · 1,4 = 11,9 [zł]

   1l - 8,50

   3,5l - y

y = 8,50 · 3,5 = 29,75 [zł]

Całkowity koszt to x+y = 11,9+29,75 = 41,65 [zł]

7. a) 4,6m - 5,75

       1m - x

x = [tex]\frac{5,75}{4,6}[/tex] = 1,25

b)[tex]\frac{4,6}{0,9}[/tex] = 5,1

Czyli starczy na obszycie 5 serwetek.

Odpowiedź:

Zad 6

1,4l żółta

Cena ------8,50zł

8,50zł :10= 0,85

0,85×4 = 3,4 zł ----- tyle kosztuje żółta

Zielona ------ 1,4×2,5 =3,5l ---- zielonej farby

3------- 3×8,50= 25,50

0,5------- 4,25

Razem zielonej ------- 4,25+ 3,5=7,75 l

Razem wszystkie ---------- 3,4 + 7,75=11,15l ----- ilość farby

93,5zł bo 11 × 8,50

Odp: Cała farba kosztowała około 94 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: