Proszę o pomoc daje naj
![Proszę O Pomoc Daje Naj class=](https://pl-static.z-dn.net/files/df9/334f9f10c1ff29b5746908d536aa3364.png)
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
5. a) 0,246
b) 47,5
6. x - kwota za żółtą farbę
y - kwota za zieloną farbę
1l - 8,50
1,4l - x
x = 8,50 · 1,4 = 11,9 [zł]
1l - 8,50
3,5l - y
y = 8,50 · 3,5 = 29,75 [zł]
Całkowity koszt to x+y = 11,9+29,75 = 41,65 [zł]
7. a) 4,6m - 5,75
1m - x
x = [tex]\frac{5,75}{4,6}[/tex] = 1,25
b)[tex]\frac{4,6}{0,9}[/tex] = 5,1
Czyli starczy na obszycie 5 serwetek.
Odpowiedź:
Zad 6
1,4l żółta
Cena ------8,50zł
8,50zł :10= 0,85
0,85×4 = 3,4 zł ----- tyle kosztuje żółta
Zielona ------ 1,4×2,5 =3,5l ---- zielonej farby
3------- 3×8,50= 25,50
0,5------- 4,25
Razem zielonej ------- 4,25+ 3,5=7,75 l
Razem wszystkie ---------- 3,4 + 7,75=11,15l ----- ilość farby
93,5zł bo 11 × 8,50
Odp: Cała farba kosztowała około 94 zł
Szczegółowe wyjaśnienie: