PROBLEM:DLACZEGO PRESJA RÓWIEŚNICZA PROWADZI CZĘSTO DO NAŁOGÓW ?
PYTANIA:
1.Jak jest?...
2.Jak powinno być?...
3.Jaka jest przyczyna stanu rzeczy?...
4.Jak temu zaradzić?...
5.Wnioski i rozwiązania...


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Grupa rówieśnicza, obok nauczycieli i rodziców, stanowi jedno z głównych źródeł mechanizmów socjalizacyjnych. Szczególnie ze zdaniem kolegów liczą się dojrzewający. Młodzież spędza coraz więcej czasu poza domem, z kolegami, którzy dostarczają wzorców myślenia, wpływają na preferencje i wybory. Grupa rówieśnicza, z którą nastolatek silnie się identyfikuje, może decydować o stylu ubierania się czy wyborze słuchanej muzyki. Istnieje wiele różnych grup Swoje umiejętności społeczne ćwiczy w klasie szkolnej, na boisku, w paczce osiedlowej, grupie sportowej czy zastępie harcerskim .

2.Jak powinno być?...

Ważna rola rodzica

Dziś nie wystarczy powiedzieć naszemu dziecku: nie bierz tego, nie rób tamtego, bo to przynosi złe skutki. Trzeba znaleźć taki sposób dotarcia do serca i umysłu nastolatka, aby potrafił sam wybrać wolność, aby powiedział „NIE” w sposób świadomy i w odpowiednim momencie. Przed rodzicami stoi bardzo ważne zadanie. To my mamy największy wpływ na kształtowanie w naszym dziecku takiej wewnętrznej siły, która pozwoli mu przeciwstawić się negatywnej presji otoczenia. Dlatego tak ważne jest mądre wychowanie, budujące poczucie własnej wartości. Istotna jest umiejętność dostrzegania w dzieciach tego, co dobre, zachęcania i chwalenia za to, co robią dobrze

3.Jaka jest przyczyna stanu rzeczy?...

Ciągle mowienie dziecku że jest glupie ze nic nie umie itp

4.Jak temu zaradzić?...

Wiecej czasu spedzac z dziecmi i rozmowy szczerej co boli dziecko jak sie czyje jego uczycia i wyznania chwila poświęcenia dla dziecka .

5.Wnioski i rozwiązania.

Duzo rozmowy o roznych zeczach no i sama sobie dopisz

Wyjaśnienie: