Rozwiąż zadanie za pomocą równania:
Adam kupi bułkę, sok i batona. Sok był trzy razy droższy od bułki, a baton o 2 zł tańszy od soku. Oblicz ile kosztował baton, sok, a ile bułka,
jeśli za całe zakupy zapłacił 8,50 zł. (zapisz wszystkie obliczenia i odpowiedź!)
Na szybko plisss​


Odpowiedź :

x - cena bułki

y - cena soku

z - cena batonu

3x=y

1/3y=x

z+2=y

y-2=z

x+y+z=8,50

1/3y+y+(y-2)=8,50 /×3

y+3y+(3y-6)=25,50 /+6

7y=31,50 /:7

y=4,50

3x=4,50

x=1,50

z+2=4,50

z=2,50

Odp. Bułka kosztuje 1,50 zł, sok kosztuje 4,50 zł, a baton kosztuje 2,50 zł.

Mam nadzieję, że pomogłam :) Liczę na naj :D

Viz Inne Pytanie