proszę pomóżcie zadanie w załączniku

Proszę Pomóżcie Zadanie W Załączniku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena wody zimnej

x + 18 zł - cena wody ciepłej

8x + 3(x + 18 zł) = 208 zł

8x + 3x + 54 zł = 208 zł

11x = 208 zł - 54 zł = 154 zł

x = 154 zł : 11 = 14 zł - cena 1 m³ wody zimnej

Odpowiedź:

Pozdrawiam serdecznie, szczegóły w załączniku

Zobacz obrazek Juve19002