Odpowiedź :
Kasia bilet ulgowy 78 zl
1 siostra Kasi 78 zl
2 siostra Kasi 78 zl
Mama Kasi 78 zl * 0,25 = 19.50 19.50+78=97,50
Kasia zapłaci 3*78 + 97,50=331.50
Karol 78 zl
BRAT 78 zl
Rodzice 2*97.50
Karol zapłaci 351 zl
Różnica 351-331.50=19.50
Wiecej za przedstawienie zapłaci Karol o 19.50
Odpowiedź:
✨liczę na serce i naj (ps. warto przeczytać szczegółowe wyjaśnienie)✨
78 zł : 4= 19,5 zł
78 zł + 19,5 zł= 97,5 zł
Bilet normalny kosztuje 97,5 zł i jest o 19,5 zł droższy od normalnego
Kasia:
3*78 zł + 97,5 zł=234 + 97,5zł=331,5 zł
rodzina Kasi zapłaci 331,5 zł
Karol:
2*78 zł +2*97,5 zł= 156 zł + 195zł =351 zł
rodzina Karola zapłaci 351 zł
Odp.: Więcej zapłaci rodzina Karola, o 20,5 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
!WSZĘDZIE GDZIE DAJE ,5 CHODZI O 50 GROSZY NIE 5!
tam na początku to 4 bo 25% to 1/4
w pierwszym działaniu Kasi 3*78 bo są 3 dziewczynki Kasia i jej młodsze siostry