Bilet ulgowy (dla dzieci do 14. roku życia) na przedstawienie teatralne „Kolorowa matema.
tyka” kosztuje 78 zł i jest on o 25% tańszy od biletu normalnego.
13-letnia Kasia chce iść na to przedstawienie ze swoimi dwiema młodszymi siostrami i mamą.
12-letni Karol chciałby wybrać się na to przedstawienie z rodzicami i starszym o rok bratem.
Kto zapłaci więcej za bilety na przedstawienie „Kolorowa matematyka”, rodzina Kasi czy
Karola? O ile więcej? Zapisz obliczenia.
Proszę żeby było napisane jak obliczyć cenę biletu normalnego​


Odpowiedź :

Kasia bilet ulgowy 78 zl

1 siostra Kasi 78 zl

2 siostra Kasi 78 zl

Mama Kasi 78 zl * 0,25 = 19.50 19.50+78=97,50

Kasia zapłaci 3*78 + 97,50=331.50

Karol 78 zl

BRAT 78 zl

Rodzice 2*97.50

Karol zapłaci 351 zl

Różnica 351-331.50=19.50

Wiecej za przedstawienie zapłaci Karol o 19.50

Odpowiedź:

✨liczę na serce i naj (ps. warto przeczytać szczegółowe wyjaśnienie)✨

78 zł : 4= 19,5 zł

78 zł + 19,5 zł= 97,5 zł

Bilet normalny kosztuje 97,5 zł i jest o 19,5 zł droższy od normalnego

Kasia:

3*78 zł + 97,5 zł=234 + 97,5zł=331,5 zł

rodzina Kasi zapłaci 331,5 zł

Karol:

2*78 zł +2*97,5 zł= 156 zł + 195zł =351 zł

rodzina Karola zapłaci 351 zł

Odp.: Więcej zapłaci rodzina Karola, o 20,5 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

!WSZĘDZIE GDZIE DAJE ,5 CHODZI O 50 GROSZY NIE 5!

tam na początku to 4 bo 25% to 1/4

w pierwszym działaniu Kasi 3*78 bo są 3 dziewczynki Kasia i jej młodsze siostry