kl5 mnożenie ułamków dziesiętnych TYLKO ZAD5

0,6*4,35+1,25*3,20+0,4*7,45=9,59
Owoce kosztowały 9,59zł
Pozdrawiam~Haruqe
Odpowiedź:
pomarańcze- 4,35 zł*0,6kg=2,61 zł tyle za pomarańcze
banany- 3,20zł*1,25kg=4 zł tyle na banany
gruszki- 7,45zł*0,4=2,98 za gruszki
2,61zł+4+2,98=9,59 razem