kl5 mnożenie ułamków dziesiętnych TYLKO ZAD5​

Kl5 Mnożenie Ułamków Dziesiętnych TYLKO ZAD5 class=

Odpowiedź :

0,6*4,35+1,25*3,20+0,4*7,45=9,59

Owoce kosztowały 9,59zł

Pozdrawiam~Haruqe

Odpowiedź:

pomarańcze- 4,35 zł*0,6kg=2,61 zł tyle za pomarańcze

banany- 3,20zł*1,25kg=4 zł tyle na banany

gruszki- 7,45zł*0,4=2,98 za gruszki

2,61zł+4+2,98=9,59 razem