1,zad ile zapłacisz za 85 dag brzoskwiń skoro za 1kg musisz zapłacić 5,60 zł
2.zad ile zapłacisz za 1kg i 20 dag jabłek skoro za 1kg musisz zapłacić 2,75 zł


Odpowiedź :

1.
100dag—5,6 złzł
85dag—x
100x=476zł
X=4,76zł
Odp:zapłacę 4,76zł
2.
100dag—2,75złzł
120dag—x
100x=3,3xł
Odp:zapłacę 3,3xł