Odpowiedź :
Odpowiedź:
najpierw zamieniam jednostki
36dag = 0,36kg
zamieniam cenę na grosze:
6zł+48 groszy = 648 groszy (6*100+48)
następnie piszę równanie:
x - cena kilograma kiełbasy
0,36x=648 /: dzielę obustronnie przez 0,36
x= 1800 [groszy]
zamieniam grosze na zł:
1800:100=18[zł]
(Oczywiście, że nie trzeba zamieniać ceny na grosze, wystarczy wtedy w równaniu napisać 0,36x=6,48 i wtedy otrzymamy cenę w zł)
Odp.: Cena kilograma kiełbasy wiejskiej kupionej przez Pana Andrzeja wynosi 18zł.
Pozdrawiam, mam nadzieję, że wszystko dobrze wyjaśniłem