Odpowiedź :
Germanizacja - proces przyswajania języka lub kultury niemieckiej przez osoby z innych kultury. Np. tłumaczenie nazwisk z polskich na niemieckie, tak samo z ulicami.
Rusyfikacja - jest to proces, w którym państwo rosyjskie dążyło do wynarodowienia Polaków. Np. poprzez stopniowe narzucanie języka, kultury, sztuki, religii prawosławnej i zwyczajów rosyjskich.
Nacjonalizm - to ideologia polityczna. Przekonanie, że dany naród jest najwyższą wartością i najważniejszą formą uspołecznienia, z którego wynika określona postawa polityczna, gospodarcza czy społeczna.
Kulturkampf - nazwa określająca wydarzenia w Cesarstwie Niemieckim z lat 1871–1878, kiedy to kanclerz Otto von Bismarck usiłował doprowadzić do ograniczenia wpływów Kościoła katolickiego w państwie.
3. Jest to tzw. świadomość narodowa, czyli poczucie przynależności do danego narodu.
Polak powinien poczuć więź kulturowo- etniczną.
Ważne jest, aby rodak znał swoje pochodzenie, kulturę, język, tradycję oraz obyczaje.
4.
-Podtrzymywanie polskich tradycji
-Posługiwanie się językiem Polskim
-Obchodzenie świąt - podtrzymywanie historii Polskiej np. 11 listopada
5. Ideą przewodnią ideologii Narodowej Demokracji jest nacjonalizm.Program gospodarczy Narodowej Demokracji miał charakter narodowo-liberalny: dążył do budowy polskiego narodowego kapitalizmu, bronił własności prywatnej i wolnego rynku ale dopuszczał interwencję państwa w obronie interesu narodowego.Katolicyzm szanowano jako „instytucję narodową”, ale podporządkowywano interesowi narodowemu (koncepcja „etyki narodowej” Zygmunta Balickiego).Jednym z elementów ideologii endecji był antysemityzm.Od końca lat dwudziestych retoryka i propaganda antysemicka stanowiła stały składnik programu Narodowej Demokracji.