Zad.1
Za 6 bułek i chleb Kacper zapłacił 8zł. Bułka jest 4 razy tańsza od chleba. Ile kosztuje bułka?

Zad.2
W konkursie matematycznym było do rozwiązania 20 zadań. Kacper zdobył w tym konkursie 52 punkty. Za każdą dobrą odpowiedź otrzymywał 3 punkty, a za złą lub brak odpowiedzi tracił 1 punkt. Ile zadań Kacper rozwiązał poprawnie?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zad 1

6 bułek +chleb=8 zł

bułka⇒ x

chleb⇒ 4x

6*x+4x=8 zł

10x=8/:10

x=0,8

odp Bułka kosztuje 0,8 zł czyli 80 gr

spr.

6*0,8+3,2=8

4,8+3,2=8

8=8

L=P

Zad 2

20 zad

52 pkt

odp dobra 3 pkt

odp zła lub brak -1

x=ilość dobrze rozwiązanych zadań

20-x=ilość zle lub brak rozwiązań

3x+(-1)*(20-x)=52

3x-20+x=52

4x=52+20

4x=72/:4

x=18

20-18=2 zle lub brak rozwiązań

Odp. Kacper rozwiązał 18 zadań poprawnie

18*3+2*(-1)=52

54-2=52

52=52

L=P

Szczegółowe wyjaśnienie: