Odpowiedź :
zad 3
42zł:6=7zł czyli za jedną zapłaciła 7 zł
7zł*7=49zł
odp. za 7 zapłaciłaby 49 zł.
zad 4
35zł+13zł=48zł
48zł:6=8zł
odp; jeden kubek kosztował 8zł.
ZAD 3
42 zł:6=7zł
1 serwetka-7zł
7×7=49
odp. Ola za 7 takich serwetek zapłaciła by 49 złotych.
zad4
35+13=48
48÷6=8
odp. jeden taki kubek kosztował 8 złotych.
mam nadzieję że pomogłam