Zadanie 5. Za 3 kg jablek i 5 kg gruszek zapłacono 22,2 zł. Cena 1
kg jablek stanowi 80% ceny 1 kg gruszek . Oblicz cenę 1 kg jabłek i 1
kg gruszek (jedna niewiadomą)
Plissss na teraazzzz!!! ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x-cena 1 kg gruszek

0,8x-cena 1 kg jabłek

3*0,8x+5*x=22,2

2,4x+5x=22,2

7,4x=22,2 //:7,4

x=3 tyle kosztuje 1kg gruszek

0,8*3=2,4 -tyle kosztuje 1 kg jabłek

Spr.

3*2,4+5*3=22,2

7,2+15=22,2

22,2=22,2

L=P

Szczegółowe wyjaśnienie: