Ala za 220g sera zaplaciła 14,30 zł, więc 1 kg trgo sera kosztuje:

A. 71,50 zł
B. 143 zł
C. 65 zł
D. 650 zł

Rozwiąż równanja i sprawdź rozwiązania.

3,75 • a = 3,9
a=...??

0,0364 : b = 10,4

prosze was pomocy bo moja siostra potrzebuje​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Ala za 220g sera zapłaciła 14,30 zł, więc 1 kg tego sera kosztuje:

x=cena za 1 kg

220 g=0,22 kg

14,30 zł=0,22 kg

x zł=1 kg

0,22x=14,3/:0,22

x=65 zł

A. 71,50 zł

B. 143 zł

C. 65 zł

D. 650 zł

3,75 • a = 3,9/:3,75

a=1,04

spr. 3,75*1,04=3,9

3,9=3,9

L=P

0,0364 : b = 10,4/*b

0,0364=10,4b/:10,4

b=0,0035

spr.

0,0364:0,0035=10,4

10,4=10,4

L=P

Szczegółowe wyjaśnienie: