Odpowiedź:
Ala za 220g sera zapłaciła 14,30 zł, więc 1 kg tego sera kosztuje:
x=cena za 1 kg
220 g=0,22 kg
14,30 zł=0,22 kg
x zł=1 kg
0,22x=14,3/:0,22
x=65 zł
A. 71,50 zł
B. 143 zł
C. 65 zł
D. 650 zł
3,75 • a = 3,9/:3,75
a=1,04
spr. 3,75*1,04=3,9
3,9=3,9
L=P
0,0364 : b = 10,4/*b
0,0364=10,4b/:10,4
b=0,0035
spr.
0,0364:0,0035=10,4
10,4=10,4
L=P
Szczegółowe wyjaśnienie: