Uzupełnij zdania, wpisując w miejsce kropek droższe lub tańsze.
a) 2 chleby po 2,05 zł są . . . . . . . . . . . . . . . . niż 7 bułek po 71 gr.
b) 27 dag orzechów po 28 zł za kg jest . . . . . . . . . . . . . . . . niż ciastko za 7 zł.


Odpowiedź :

a)

tańsze

b)

droższe

odowiedzi

Odpowiedź:

a)tańsze  chleb 2.05x2= 4.10 a bułki 7x71gr=4.97zł

b)droższe 100dag=dwadzieścia osiem zł  100dag:2=50 dag za 14zł a 25dag to  7zł z racji iż jest 27 dag to zapłacisz więcej niż 7 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: