1. Zadania rozwiąz w zeszycie. Pamiętaj, aby wypisać dane i zapisat odpowiedź.
a) Kupiono 57 dag kiełbasy í o 15 dag mniej szynki, lle ważyty te zakupy?
b) Hulajnoga kosztuje 64 zł, a pitka o 29 zł mniej, lle zapłacił tata za
hulajnogę i piłkę?
c) Do klubu sportowego kupiono 8 opakowań pitek tenisowych, po 6 sztuk
w każdym opakowaniu, oraz oddzielnie 2 pitki, lle kupiono wszystkich
piłek?
d) w serwisie rowerowym było 39 nowych detek. Wymieniono dętki
w 9 rowerach. lle nowych dętek zostało?
e) Mariusz miał 9 monet pięciozłotowych. Kupit model samolotu do
sklejania za 27 zł. lle pieniędzy mu zostało?
f) W jednym opakowaniu jest 8 sztuk długopisów. W sklepie było
10 opakowań długopisów. Sprzedano 56 sztuk. Ile opakowań długopisów
zostało?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1. 99 dag. 2 99 zł 3.50 4.30 5.18

Szczegółowe wyjaśnienie:

1. 57 dag - 15 dag = 47 dag.       57 dag + 47 dag =99 dag.

Odp: Zakupy ważą razem 99 dag.

2. 64 zł - 29 zł = 35 zł    64 zł + 35 zł = 99 zł

Odp. Tata zapłacił za piłkę i hulajnogę 99 zł.

3.  8 ( razy) 6 = 48    48+ 2 = 50

Odp. Wszystkich piłek kupiono razem 50.

4.  39 - 9 = 30

Odp. Zostało 30 nowych dętek.

5. 9 (razy) 5 = 45    45 - 27= 18

odp,. Zostało mu 18 zł.

6.  8(razy) 10 = 80     80- 56 =  24     24 : 10 = 2 reszta 4.

odp. Zostało  2 opakowania długopisów i 4  osobno.