Odpowiedź :
Odpowiedź:
12,92
Szczegółowe wyjaśnienie:
Jabłka:
2,4*2,5= 6zł
Gruszki:
1,73*4=6,92 zł
6+6,92= 12,92
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
2,4kg -2,5zł
1,73kg- 4zł
2,4kg jabłek- x
1kg- 2,5zł
x= 2,4*2,5= 6zł
1,73 kg gruszek - x
1kg- 4zł
x= 1,73x4= 6,92
6,92+6= 12,92zł
Odp. Pan Karol zapłacił 12,92zł za te owoce