pan karol kupił 2,40 kg jabłek po 2,50 zł za kilogram i 1,73 kg gruszek po 4 zł za kilogram. ile razem zapłacił za te owoce? Prosiłabym szybko <3

Odpowiedź :

Odpowiedź:

12,92

Szczegółowe wyjaśnienie:

Jabłka:

2,4*2,5= 6zł

Gruszki:

1,73*4=6,92 zł

6+6,92= 12,92

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

2,4kg -2,5zł

1,73kg- 4zł

2,4kg jabłek- x

1kg- 2,5zł

x= 2,4*2,5= 6zł

1,73 kg gruszek - x

1kg- 4zł

x= 1,73x4= 6,92

6,92+6= 12,92zł

Odp. Pan Karol zapłacił 12,92zł za te owoce