Tojakubus69viz Tojakubus69viz Matematyka Rozwiązane 10.Kupiono 4 kilogramów śliwek po a złotych za kilogram i x kilogramów gruszek po 8,40 złotych za kilogram. Ile zapłacono za owoce? a) napisz wyrażenie algebraiczne do tego zadania b) oblicz jego wartość liczbową dla a=5,60 i x=3 DAJE NAJ PLS SZYBKO