Odpowiedź :
Odpowiedź:
bułka - x
chleb - 4x
8x + 7x = 10,5
15x = 10,5
x = 0,7zł
4x =
bułka - 0,7zł
chleb - 2,8zł
Pozdrawiam, miłego dnia
Odpowiedź:
chleb - 4y
bułka - y
2×4y + 7y= 10,50zł
8y+7y=10.5
15y = 10.5 /:15
y= 0.7zl
odp. Bułka kosztowała 70 gr.