1.Cena w styczniu
100%-240zł
10%-24zł
5%-12 zł
10%+10%+5%= 60 zł
240zł-60zł=180zł
Odp. Kurtka kosztowała w marcu 180 zł
2. Najpierw obliczamy ilość dziewczynek, wiec:
100%-120
10%-12
10%•6=72
Dziewczyn jest 72.
25% to 12 latki, wiec:
100%-72
10%-7,2
5%-3,6
25%-18
Odp. 12 letnich dziewczynek w tym zespole jest 18.
3. Początkowa suma- 80zł
100%-80zł
10%-8zł
5%-4 zł
25%-20 zł
PODNIESIONO CENĘ czyli 80zł+20zł=100zł
1) Odp- W czerwcu cena noclegu w pensjonacie nad morzem. wyniosła 100 zł.
W październiku cene OBNIŻONO o 15% czyli:
100%-100 zł
10%-10zł
5%-5 zł
15%-15zł
Cene OBNIŻONO czyli:
100zł - 15zł = 85zł
2) Odp. Nocleg po zmianach kosztował 85zł
Liczę na naj :)