Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.
a)2,75
b)1,95
c)6,3
d)0(chyba)
2.Odp. Z 20 zł józek otrzyma resztę 9,67 zł
3.250 zł
90 gr
mam nadzieje że pomogłam :)
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź: zadanie 1
a) 2,55 + 1/5=2,55+0,2=2,75
b) 2,7-3/4=2,7-0,75=1,95
c)7/9*8,1=7/9*8 1/10= 7/9*81/10=63/10=6,3
d) 2 2/5:0,5= 2 2/5:1/2=12/5*2/1=24/5=4 4/5
zadanie 2
1 3/5= 1,6kg*2,8=4,48zł jabłka
1 1/2= 1,5km*3,9=5,85zł gruszki
4,48+5,85=10,33
20zł-10,33=9.67
Jozek otrzyma 9,67zł reszty.
zadanie 3
a) 150cm
b) 70gr
Szczegółowe wyjaśnienie: