Odpowiedź :
x- szklanka soku
x+3- porcja pierogów
x+x+3=15 | -3
2x=12
x=6
Szklanka soku kosztuje 6zł
x- szklanka soku
3+x - Pierogi
x+x+3=15 l-3
2x=12l:2
x=6
odpowiedz szklanka soku kosztuje 6 zł
x- szklanka soku
x+3- porcja pierogów
x+x+3=15 | -3
2x=12
x=6
Szklanka soku kosztuje 6zł
x- szklanka soku
3+x - Pierogi
x+x+3=15 l-3
2x=12l:2
x=6
odpowiedz szklanka soku kosztuje 6 zł