Odpowiedź :
Odpowiedź:
zad. 1 na 56 udeerzenie przypadnie cyfra 56 ciąg liczbowy
zad,2 Emilka 18 lat + 2 lat = 20 lat ma teraz za 5 lat 20 +5= 25 lat
Basia 18 lat - 3 lat = 15 lat ma teraz za 5 lat 15 + 5 = 20 lat
za 5 lat będą miały 25 + 20 = 45 lat
zad.3
1 1/2x = 1/4x +15
3/2x=1/4x+15 /*4
6x=x+60
5x=60 /:5
x=12 spr.
1 1/2* 12=3/2 *12=18
1/4 * 12=3
18-3= 15
odp. tortu kosztuje 12 zł.
zad 4
różnica między cenami 27 zł - 18 zł = 9 zł
różnica w kg jabłek 5 kg - 2 kg = 3 kg
z tego wynika 9 zł : 3 kg = 3 zł/kg jabłek 2 kg x 3 zł = 6 zł od 18 zł całości odejmujem cenę za 2 kg jabłek 18zł - 6zł =12 zł zapłacono za śliwki
12 zł : 3 kg = 4zł za kg ślwek
zad.5
każda ściana to kwadrat o wym. 8 cm x 8 cm małe sześciany to 2 cm x 2 cm Każde 8 cm : 2 cm daj nam 4 kwadraty na jeden bok x 4 =16 kwadraów. do góry w drugim rzędze 16 szt w trzecim 16 szt w czwartym 16 co daje nam 64 sztuki klocków
zad.6
16x1cm=16cm
16x2cm=32cm
15x3cm=45cm
16cm+32cm+45cm=93cm
Wzór na obwód prostokąta ob.= 2 ( a +b) lub 2a +2b
A dalej sam uzasadnij czy można czy nie można...