rozwiąż zadania z załącznika napisz jak to zrobiłeś krok po kroku

Rozwiąż Zadania Z Załącznika Napisz Jak To Zrobiłeś Krok Po Kroku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad. 1  na 56 udeerzenie przypadnie cyfra 56  ciąg liczbowy

zad,2   Emilka 18 lat + 2 lat  = 20 lat ma teraz za 5 lat  20 +5= 25 lat

            Basia  18 lat - 3 lat  = 15 lat ma teraz za 5 lat  15 + 5  = 20 lat

              za 5 lat będą miały  25 + 20  = 45 lat

zad.3    

1 1/2x = 1/4x +15

3/2x=1/4x+15 /*4

6x=x+60

5x=60 /:5

x=12                                                  spr.

                                                             1 1/2* 12=3/2 *12=18

                                                              1/4 * 12=3

                                                               18-3= 15

odp.  tortu kosztuje 12 zł.

zad 4

różnica między cenami  27 zł - 18 zł  = 9 zł

różnica w kg jabłek 5 kg - 2 kg = 3 kg

z tego wynika  9 zł  : 3 kg  = 3 zł/kg jabłek  2 kg x 3 zł  = 6 zł  od  18 zł całości odejmujem cenę za 2 kg jabłek  18zł - 6zł =12 zł zapłacono za śliwki  

12 zł : 3 kg = 4zł za kg ślwek

zad.5

każda  ściana to kwadrat o wym. 8 cm x 8 cm małe sześciany to 2 cm x 2 cm  Każde 8 cm : 2 cm   daj nam 4 kwadraty na jeden bok x 4 =16 kwadraów. do góry w drugim rzędze 16 szt w trzecim 16 szt w czwartym 16  co daje nam 64 sztuki klocków

zad.6  

16x1cm=16cm

16x2cm=32cm

15x3cm=45cm

16cm+32cm+45cm=93cm

Wzór na obwód prostokąta ob.= 2 ( a +b)  lub 2a +2b

A dalej sam uzasadnij czy można czy nie można...