Matematyka klasa 7 oblicz ile kosztują gruszki !?
![Matematyka Klasa 7 Oblicz Ile Kosztują Gruszki class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d9b/c8e939c62de8cb23b336b86092ff90f5.jpg)
Hejka!!
Jabłko - x
Gruszka - y = 5x + 1,50zł
2 y + 6x = 17,40zł
2(5x+1,50)+6x=17,40 zł
16x+3=17,40
16x=14,40
x=0,9
Jabłko kosztuje 0.9zł
y=5x+1,50zł = 4,50+1,50 zł = 6zł
Jedna gruszka kosztuje 6 zł
Pozdrawiam, miłego dnia