Odpowiedź :
36zl - wszystko
8,50zl - piórnik
36-8,50=27,50zl
3x2,50=7,50zl
27,50-7,50=20zl
20:8=2,50
2,50 - jeden zeszyt
2,50+2,50=5zl - jedna książka
Powinno być dobrze (:
8,50zl - piórnik
36-8,50=27,50zl
3x2,50=7,50zl
27,50-7,50=20zl
20:8=2,50
2,50 - jeden zeszyt
2,50+2,50=5zl - jedna książka
Powinno być dobrze (:
Odpowiedź:
5 zeszytów x
piórnik 8,50zł
książka x+2,50 36zł za wszystko.
Szczegółowe wyjaśnienie:
36-8,50= 27,50
Zeszyt kosztował 2,50zł 2,50zł razy 5= 12,50zł
1 książka kosztowała 5zł 5zł razy 3= 15zł- 3 książki
Piórnik 8,50zł
12,50zł + 15zł + 8,50zł = 36zł