Nikodemlinskiviz Nikodemlinskiviz Matematyka Rozwiązane Za sześć batoników i jedną czekoladę Daria zapłaciła 16zł. Czekolada jest dwa razy droższa od batonika. Ile kosztuje batonik, a ile kosztuje czekolada? Rozwiąż zadanie za pomocą równania, zapisz rozwiązanie zadania, udziel odpowiedzi.