w załączniku daje naj i na teraz potrzebuje z gory dzk i tutaj prosze o 2 i 3 zadanie :)) ​

W Załączniku Daje Naj I Na Teraz Potrzebuje Z Gory Dzk I Tutaj Prosze O 2 I 3 Zadanie class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zadanie 2

20 - 3

20 - x

20 • 3

20 • x

Zadanie 3

3 kg po 7 zł: 3 • 7

3 kg po 10 zł: 3 • 10

38 kg...o 9 kg: 38 + 9

20 kg... o 12 kg: 20 + 12

x po 7 zł: x • 7

3 kg po g zł: 3 • g

x kg...o 9 kg: x + 9

20 kg...o y kg: 20 + y

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Liczę na naj

Odpowiedź:

zad. 2

Kasia miała 20 zł, kupiła porcję owoców za 3 zł. Ile jej zostało? 20-3

Kasia miała 20 zł, kupiła porcję owoców za x zł. Ile jej zostało? 20-x

Kilogram jabłek kosztuje 3 zł, a kilogram orzechów 20 razy więcej. Ile kosztuje kilogram orzechów? 3*20

Kilogram jabłek kosztuje x zł, a kilogram orzechów 20 razy więcej. Ile kosztuje kilogram orzechów? 20x

zad. 3

kolumna pierwsza

Magda kupiła 3 kg gruszek po 7 zł za kilogram. Ile zapłaciła? 3*7

Magda kupiła 3 kg gruszek po 10 zł za kilogram. Ile zapłaciła? 3*10

Janek zebrał 38 kg makulatury, a Tomek o 9 kg więcej. Ile makulatury zebrał Tomek? 38+9

Janek zebrał 20 kg makulatury, a Tomek o 12 kg więcej. Ile makulatury zebrał Tomek? 20+12

druga kolumna

Magda kupiła x kg gruszek po 7 zł za kilogram. Ile zapłaciła? 7x

Magda kupiła 3 kg gruszek po g zł za kilogram. Ile zapłaciła? 3g

Janek zebrał x kg makulatury, a Tomek o 9 kg więcej. Ile makulatury zebrał Tomek? x+9

Janek zebrał 20 kg makulatury, a Tomek o y kg więcej. Ile makulatury zebrał Tomek? 20+y

Liczę na naj ;)