za cztery batoniki i jedną czekoladę Radek zapłacił 14 zł czekolada jest 3 razy droższa od batonika Ile kosztuje czekolada ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

4x+y =14zł

y=3x

czekolada -6zł

batonik 2zl

4 batoniki 8zł

Liczę na naj

Odpowiedź:

Hej,

To typ zadania gdzie przyda się rysunek, więc spróbuję zrobić prowizoryczny rysunek.

---- (batoniki)

--- (czekolada)

Kreseczka oznacza tą samą wartość, i ilość kreseczek wskazuje na ilość tych wartości, więc mogę obliczyć jedną kreskę, bo wiem, że te 7 kresek to 14zł.

14zł:7=2zł

Jedna kreska to dwa złote... Teraz wystarczy obliczyć ceny produktów. (wystarczy sama czekolada)

3×2zł=6zł <cena czekolady >

Dla sprawdzenia jeszcze zobaczę czy rozwiązanie jest prawidłowe :)

Cena batonu to dwa złote, więc za 4 zapłacimy 8 zł

8 zł +6zł=14zł

Wszystko pasuje :))

Odpowiedź: czekolada kosztuje 6zł.

Pozdrawiam :)