Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
4x+y =14zł
y=3x
czekolada -6zł
batonik 2zl
4 batoniki 8zł
Liczę na naj
Odpowiedź:
Hej,
To typ zadania gdzie przyda się rysunek, więc spróbuję zrobić prowizoryczny rysunek.
---- (batoniki)
--- (czekolada)
Kreseczka oznacza tą samą wartość, i ilość kreseczek wskazuje na ilość tych wartości, więc mogę obliczyć jedną kreskę, bo wiem, że te 7 kresek to 14zł.
14zł:7=2zł
Jedna kreska to dwa złote... Teraz wystarczy obliczyć ceny produktów. (wystarczy sama czekolada)
3×2zł=6zł <cena czekolady >
Dla sprawdzenia jeszcze zobaczę czy rozwiązanie jest prawidłowe :)
Cena batonu to dwa złote, więc za 4 zapłacimy 8 zł
8 zł +6zł=14zł
Wszystko pasuje :))
Odpowiedź: czekolada kosztuje 6zł.
Pozdrawiam :)