Zad.1 Rozwiąż zadanie za pomocą rownania:ZA cztery batoniki i jedna czekoladke radek zaplacil 14zł. CZekoladka jest trzy razy droższa od batonika. Ile kosztuje czekolada?

Zad.2Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
W sadzie rosną śliwy, grusze i jabłonie. Grusz jest dwa razy tyle co jabłoni, a śliw - o 10 więcej niż grusz. Wszystkich drzew jest 70. Ile w tym sadzie rośnie jabłoni?

Test szybko!!! Pomocy!!!