Odpowiedź :
Odpowiedź:
2,5m=25dm
40cm=4dm
15dm*25dm*4dm=1500
1500:1,7=882 i jakaś reszta
to w zaokrągleniu będzie 883
883:25=35,32
to w zaokrągleniu będzie 36
36*10=360zł
Odp. Koszt zakupu piasku wynosi 360 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
15 x 25 x 4 = 1500 (dm³)
1500dm³=1500l
1500*1,7=2550 (kg)
2550/25=102 (kg) - tyle worków potrzeba
102*10=1020 - koszt zakupu w zł
Szczegółowe wyjaśnienie: