1 Julek miał 80 zł. Kupił 3 bilety do kina - każdy w tej samej cenie oraz duży popcorn
o 3 zł tańszy od biletu. Zostało mu 11 zł. Ile kosztował jeden bilet?

2W klasie VI d uczy się 26 uczniów. Dziewcząt jest o 4 więcej niż chłopców.
Ilu chłopców i ile dziewcząt jest w tej klasie?
3. W trzech koszykach jest razem 72 jabłek. W pierwszym jest 26 jabłek,
a w dwóch pozostałych po tyle samo. Ile jabłek jest w każdym koszyku?