ej proszę na teraz bo teraz musze wysłać

Ej Proszę Na Teraz Bo Teraz Musze Wysłać class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Filip

m=80kg

h=1583m-1406m =177m

Oblicz

Epf, f - Filipa

Epf=m*g*h

Epf=80kg*10m/s²*177m

Epf=141600J=141,6kJ

Ania

m=50kg

h=2499m-1583m=916m

Epa=50kg*10m/s² *916m =458000J=458kJ

Jarek

m=70kg

h=2159m-1406m=753m

Epj=70kg*10m/s²*753m

=527000J=527kJ

Filip<Ania <Jarek

b)

Ep=656kJ=656000J

h=2499m-1406m=1093m

Obliczamy masę Ani

Ep=mgh----------/gh

m=Ep/gh

m=656000J/(10m/s² *1093m

m=60kg

Energia Ani

m=60kg

h=2159m-1406m=753m

Ep=mgh

Ep=60kg*10m/s²*753m

Ep=451800J=451kJ

Zad. dodatkowe

m=20g=0,02kg

h=15m

Oblicz Ep

Ep=mgh

Ep=0,02kg*10m/s² *15m

Ep=3J