Proszę o rozwiązanie. Z góry dziękuję :D

Proszę O Rozwiązanie Z Góry Dziękuję D class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1) y spodnie są droższe od koszuli o 125

y+125=77

y=77+125

y=202 zł

Spodnie kosztują 202 zl.

2) x cena za 1kg śliwek

2,5x=12,5

x=12,5:2,5

x=5

Cena za kilogram śliwek to 5 zl.

3) x cena zeszytu w linie

x+0,4 cena zeszytu w kratkę

2 zeszyty w kratkę kosztują 3,2

2*(x+0,4)=3,2

2x+0,8=3,2

2x=3,2-0,8

2x=2,4

x=1,2

Zeszyt w linie kosztuje 1,2 zł.

4)

x cena broszki

X+7 tyle kupili a zapłacili 2*12zl

x+7=2*12

x+7=24

x=24-7

x=17

Broszka kosztowała 17 zl.

Szczegółowe wyjaśnienie: