Pani Ania kupiła pomarańcze banany i gruszki. Pomarańcze ważyły 0,6kg, banany 1,25 a gruszki 0,4. Ile złotych zapłaciła pani Ania za owoce ? Pomarańcze 4.35zł/kg banany 3.20/kg gruszki 7,45zł/kg prosze szybko

Odpowiedź :

Odpowiedź:

za pomarańcze zapłaciła: 0,6kg*4.35zł/kg=2,61zł

za banany: 1,25kg*3.20zł/kg = 4 zł

za gruszki: 0,4kg * 7.45zł/kg = 2,98 zł

razem: 9,59 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

pomarańcze = 0,6 kg            |  4.35zł/kg

banany          = 1.25 kg           | 3.20zł/kg

gruszki          = 0,4 kg            | 7.45zł/kg

pomarańcze kosztują = 2.61zł

banany kosztują = 4zł

gruszki kosztują = 2.98zł