Uczniowie klasy 4 swoje prace plastyczne zawiesili w holu szkoły na specjalnie przygotowanej prostokątnej tablicy Tablica ma obwód 1200 cm a jej długość jest 5 razy większa od szerokości Jaką powierzchnię ma tam tablica

Odpowiedź:
obwód = 1200cm
szerokość - x
długość - 5x
10x+2x = 1200cm
12x = 1200cm /12
x = 100cm ⇒ szerokość
5x = 5*100 = 500 ⇒ długość
pole:
100cm*500cm = 50000cm²