Pole trójkąta przedstawionego na rysunku jest równe:

Odpowiedź:
pole trójkąta=6 cm/m/dm kwadratowych
Szczegółowe wyjaśnienie:
pole trójkąta = a*h :2
czyli 3*4=12:2=6
Odpowiedź:
P = a*h/2
P = 3* 4 / 2 = 12/2 = 6
Szczegółowe wyjaśnienie: