Za 3/1/5 śliwek mama zapłaciła 16zl. ile kosztował 1kg śliwek?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

3 i 1/5 śliwek kosztuje 16 zł

16:3 i 1/5= 16 : 16/5= 16*5/16 ( skracamy 16 i 16 przez 16)=5

1 kilogram śliwek kosztował 5 zł

sprawdzamy:              3 i 1/5= 3, 2

                                              x     5

                                          _______________

                                                1 6 , 00

Szczegółowe wyjaśnienie: