W sklepie zeszyt kosztuje z złotych, a długopis jest o 3zł droższy.
a) zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego ile kosztuje długopis.
b) zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego ile zapłacimy za 4 zeszyty i 2 długopisy (jeśli jest to możliwe to zredukuj wyrazy podobne).