Odpowiedź :
Odpowiedź:
1. Po drugiej wojnie światowej Polska utraciła Kresy wschodnie, czyli tereny z takimi miastami jak Lwów czy Wilno na rzecz ZSRR, ale otrzymała tzw.: "Ziemie Odzyskane" na terenach zajmowanych przed wojną przez Niemców, z takimi miastami jak Wrocław czy Szczecin. Przesiedlenia natomiast to były masowe wywózki ludności narodowości innej niż Polska poza granice Polski, np.: Niemców wysiedlano na zachód, a Ukraińców na wschód.
2. Podczas oraz po wojnie Ukraińcy chcieli mieć własne państwo, gdzie mieszkali oraz żyli by tylko oni. Główne problemy wystąpiły na Wołyniu oraz Polesiu. Ukraińską Powstańczą Armią dowodził Roman Szuchewycz. Armia ta miała właśnie na celu "odbicie" ziem należących do Polski siłą oraz atakami na polskie wsie na terenie Wołynia. Była bardzo brutalna w swoich działaniach na tyle, że jej członkowie potrafili zabijać swoich dawnych polskich przyjaciół.
3. Na samym początku zaraz po wojnie większość Polaków była przychylna nowej władzy. bo nie wiedzieli jak to się dalej potoczy. Jedyni, którzy byli nieprzychylni nowej władzy to polscy partyzanci. Z czasem ta przychylność Polaków do władzy zaczęła się zmieniać w nienawiść, czego skutkiem były strajki oraz powstanie Solidarności.
Wyjaśnienie: