1kg szynki kosztuje 42,80 zł. Oblicz ile trzeba zapłacić za:
A. 18 dag.
B. 25 dag
C. 27 dag
D. 35 dag


Odpowiedź :

1kg= 100 dag

42,80* 0,18=7.70

42,80*0.25= 10.7

42,80*0.27= 11.56

42.80*0.35= 14.98

Odpowiedź:

A. Za 18 dag trzeba zap łacić 7,70 zł.

B. Za 25 dag trzeba zapłacić 10,70 zł.

C. Za 27 dag trzeba zapłacić 11,56 zł.

D. Za 35 dag trzeba zapłacić 14,98 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

1 kg = 100 dag  -  42,80 zł

A.

18 dag = 0,18 kg

0,18 × 42,80 zł = 7,70 zł

B.

25 dag = 0,25 kg

0,25 × 42,80 zł = 10,70 zł

C.

27 dag = 0,27 kg

0,27 × 42,80 zł = 11,56 zł

D.

35 dag = 0,35 kg

0,35 × 42,80 zł = 14,98 zł