דוד פוווE4Eויש -
Za sześć gruszek, które ważyły 1,35 kg, zapłacono 5,27 zł. Odpowiedz na pytania. Wyniki podaj z dokładnością
do 1 grosza.
a) lle kosztuje 1 kg gruszek?
b)lle kosztowałoby dziewięć gruszek, gdyby wszystkie gruszki miały jednakowe masy?
Odp. a)
zł, b)
zł.​