Do szkoły zakupiono 18 ławek i 36 krzeseł. Jedno krzesło kosztowało 105 zł, a jednaławka była o 75 zł droższa od krzesła. Ile zapłacono za te zakupy?
oblicz pisemnie


Odpowiedź :

Odpowiedź:

 105

*  36

------------

  630

 315  

-------------

3780 - krzesła

105+75=180

  180

*    18

-------------

   1440

   180

---------------

    3240- ławki

3780zł+3240zł=7020zł

.

Liczę na naj <3