prosze szybk Jedna z podstaw trapezu ma 26cm a druga podstawa jest od niej dwa razy krótsza wysokość trapezu jest równa 12cm oblicz pole tegotrapezu. plis z obliczeniami daje naj

Odpowiedź :

Odpowiedź:

p=(a+b)*h/2   a=26cm, b=26cm:2=13cm, h=12cm

p=(26+13)*12/2=39*12/2=234cm^2

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

26cm-jedna podstawa

26cm:2=13cm-druga podstawa

12 cm-wysokość

P= (26+13)*2

2 =234