Odpowiedź:
9)
2 1/4x - 0,25 = 3 1/8
2,25x - 0,25 = 3,125
2,25x = 3,125 + 0,25
2,25x = 3,375 / : 2,25
x = 1,5
odp. A 1,5
10)
12,80 : 0,40 = 32 zl cena 1 kg
10 dag moreli kosztuje 3,20 zl P
1 kg moreli kosztuje 25,60 zl F
0,5 kg moreli kosztuje 16 zl P
Szczegółowe wyjaśnienie: