na jutro plzzzzzzzzz

Na Jutro Plzzzzzzzzz class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cena bułki: x

Cena jogurtu: x+3

Liczba kupionych bułek: 5

Koszt zakupu pięciu bułek: 5x

Kwota jaką Kalina zapłaciła za zakupy: 5x+x+3

Równanie: 5x+x+3=6

Odpowiedź:

jogurt- x+3

liczba bułek- 5

koszt 5 bułek-5x

kwota za zakupy- 5x+ x+3

Równanie: 5x+x+3=6zł

Viz Inne Pytanie