Musimy obliczyć ile w hurtowni będzie kosztował 1 kg:
30:10=3
Będzie kosztować 3 zł
DANE
Teraz musimy policzyć % na rynku
1 kg kwoty 4,80 zł = 1*4,80= 4,8 %
Jest to 4,8 %
A teraz % w hurtowni
1 kg kwoty 3 zł = 1*3=3 %
Teraz obliczamy różnicę % :
4,8 %- 3 %= 1,8 %
Odp.: Jest o 1,8 % drożej.