Odpowiedź :
1. W ciągu jednego dnia sprzedaje się 68kg jabłek, czyli w ciągu trzech dni sprzedaje się 3×68kg=204kg Odp. b
2. 56kg-44kg=12kg Odp. c
Mam nadzieję, że pomogłam! ❤️
Odpowiedź:
jabłka- 68 kg dziennie, to w trzy dni:
68kg*3= 204 kg jabłek
odpowiedź b
56 kg - 44kg= 12 kg
W sklepie sprzedaje się dziennie o 12 kg więcej gruszek niż pomarańczy.
odpowiedź c.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Mnożymy dzienną sprzedaż jabłek przez 3 i mamy ilość kg jabłek sprzedanych w ciągu 3 dni.
Od 56 kg gruszek odejmujemy 44 kg pomarańczy i mamy różnicę w sprzedaży ,czyli o 12 kg więcej gruszek niż pomarańczy.