Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
5m - koszt zakupu 5 kg cukiekow po m zl
m+1,60 zł - cena jednego kg drugich cukierków
3*(m+1,60) - koszt zakupu drugich cukierków
5m + 3(m+1,60) - koszt zakupu obu rodzajów cukierków ( 8 kg)
5m + 3m + 4,80 = 8m + 4,80 - koszt za 8 kg
(8m + 4,80) : 8 = m + 0,60 - cena za 1 kg mieszanki