a)
4800s - 80min
(bo minuta ma 60s, więc 4800s : 60s = 80min)
3000s - 50min
(bo 3000s : 60s = 50min)
2 kwadranse - 30min
(bo 1 kwadrans to 15 min)
b)
3 doby - 72h
(bo doba ma 24h, więc 24 x 3)
540min - 9h
(bo 1 godzina ma 60min, więc 540min : 60min = 9h)
3600s - 1h
(bo 3600s : 60s = 60min, a 60min to 1 godzina)
Pozdrawiam :) Liczę na naj.